Home
    
Aktuality
/

MMR pomůže s opravami poškozených silnic v souvislosti s řešením kůrovcové kalamity

<
>
MMR pomůže s opravami poškozených silnic v souvislosti s řešením kůrovcové kalamity
19 / 06 / 2020

Od roku 2015 se Česká republika potýká s následky poškození lesních porostů, které způsobuje přemnožení škůdců – kůrovcová kalamita. Nejvíce zasaženy jsou kraje Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský. Nárůst těžby a odvoz dříví těžkou technikou poškozuje místní komunikace. Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství připraví dotační program pro obce na jejich opravy.

„Opravy se týkají silnic, které jsou ve vlastnictví obcí. Ty mají omezené rozpočty a těžba a odvoz způsobují nadměrné zatížení těchto komunikací a jejich poškozování. Na společném jednání se všechny tři nejvíce zasažené kraje vyjádřily, že jsou ochotny se na spolufinancování oprav podílet. Škody hlásí i další regiony a vzhledem k pokračování těžby lze škody vyčíslit ve stovkách milionů korun,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na obnově místních komunikací, které byly zasaženy v souvislosti s řešením kůrovcové kalamity, se bude podílet Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím programu Podpora rozvoje regionů 2019+. Návrh na poskytnutí finanční pomoci dnes odsouhlasila vláda během dnešního jednání. Mělo by se jednat až o 140 milionů korun, přičemž dotace by mohla být až ve výši 60 %, 20 % by uhradil příslušný kraj a zbylých 20% příjemce dotace. Více zde.

Desítky tisíc domácností se budou moci brzy připojit na centrální kanalizaci, čistírnu odpadních vod...
Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo celkem 24 žádostí o dotaci na demolice nevyhovujících či zd...
Státní fond životního prostředí se v současnosti aktivně podílí na přípravě a administraci několika ...
Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace pro obce v rámci programu Podpora rozvoje regionů 20...
Vzhledem k častým dotazům doplňujeme informace o tom, jak správně nastavit projekty vztahující se k ...
České republice se podařilo zrychlit čerpání financí z fondů EU a ve srovnání všech zemí evropské os...