Home
    
Aktuality
/

Na podporu cestovního ruchu by mělo jít jen z rozpočtu MMR 1,2 mld. ročně

<
>
Na podporu cestovního ruchu by mělo jít jen z rozpočtu MMR 1,2 mld. ročně
21 / 07 / 2021

Vláda dnes (19. 7. 2021) schválila Strategii rozvoje cestovního ruchu České republiky 2021–2030 a první Akční plán ke Strategii na roky 2022–2023. Naším přáním je, aby se Česká republika dostala na přední místa v celosvětovém Indexu konkurenceschopnosti cestovního ruchu. Prioritou je pomoc tomuto odvětví po odeznění pandemie.

Cílem strategie je, aby byla Česká republika – SMART inovativní destinace v čele Evropy. Chceme, aby Česko bylo bezpečnou, udržitelnou a sebevědomou destinací, která svou konkurenceschopnost staví nejen na přírodním a kulturním dědictví, tradicích a jedinečných zážitcích v Praze i v regionech, ale i na efektivním využití nových trendů v oblasti řízení, technologií a služeb. Zejména po odeznění pandemie bude mezinárodní trh cestovního ruchu opravdu vysoce konkurenčním prostředím a my chceme, abychom se do 10 let dostali v rámci celosvětového Indexu konkurenceschopnosti cestovního ruchu na přední místa.

„Čeká nás velký kus práce. Neobejdeme se bez spolupráce s dalšími ministerstvy, profesními spolky, zástupci samosprávy i neziskových organizací, jako je např. Klub českých turistů. Cestovní ruch je průřezovým tématem, jehož vývoj kromě MMR ovlivňuje i činnost dalších resortů, proto jsme od začátku do tvorby dokumentu zapojili zástupce dalších ministerstev, agenturu CzechTourism, profesní spolky, zástupce samosprávy, ale i nestátních neziskových organizací v oblasti cestovního ruchu,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Více zde.

Rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombi...
Na podzim odstartuje nová etapa programu Nová zelená úsporám. Ještě více se zaměří na komplexní ener...
Od 15. října se obcím v národních parcích otevírá nová dotační pomoc z Národního programu Životní pr...
Cílem programu ICT a sdílené služby je podpořit malé a střední podniky (do 249 zaměstnanců) na jejic...
Ministr životního prostředí schválil na osm desítek nových projektů. Peníze z Národního programu Živ...
Dnes byly vyhlášeny dvě nové výzvy pro Prioritní osu 4 v rámci, kterých je možné podávat žádosti na ...