Home
    
Aktuality
/

Zářijová Priorita je o energetických úsporách, vodě i stromech

<
>
Zářijová Priorita je o energetických úsporách, vodě i stromech
09 / 09 / 2021

Na podzim odstartuje nová etapa programu Nová zelená úsporám. Ještě více se zaměří na komplexní energetické úspory v nemovitostech a z toho důvodu nově zastřeší i program Dešťovka a část kotlíkových dotací.

U budov zůstaneme i v dalších textech. Přečíst si můžete o legislativě a úspornějších veřejných budovách, v seriálu se zabýváme šetrným nakládáním se surovinami ve veřejných zakázkách a náklady životního cyklu budov.

V rubrice Úspěšný projekt jsme se tentokrát zaměřili na dvě technologické stavby, které upravují pitnou vodu. První je obří investice do úpravny vod Želivka. Úpravna pomáhá mnohem lépe čistit vodu, kterou pije více než milion lidí. Druhý projekt se týká úpravny vody v Zaječově, která místním vyřešila dlouhodobé problémy místních se zakalenou a nekvalitní vodou. Mezi povedené projekty patří také finalisté soutěže Adapterra Awards, jimž se daří přizpůsobovat se změně klimatu.

Radost mnohým určitě udělá i další dotační výzva na sázení stromů. Navazuje na předchozí úspěšný titul a díky ní může získat peníze na vysazení stromů ve svém sousedství skoro každý. O stromech je i jiný článek, který popisuje vstup jizerskohorských bučin do světového dědictví UNESCO. Začíst se můžete i do reportáže o naší genetické bance či do textů malých „kapesních“ parcích.

Jen dva měsíce uběhly od spuštění prvních výzev z Modernizačního fondu určených na výstavbu fotovolt...
Oblíbené dotace se vrací. Ministerstvo životního prostředí opět vyhlašuje výzvy na čištění splaškový...
Rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombi...
Od 15. října se obcím v národních parcích otevírá nová dotační pomoc z Národního programu Životní pr...
Cílem programu ICT a sdílené služby je podpořit malé a střední podniky (do 249 zaměstnanců) na jejic...
Dnes byly vyhlášeny dvě nové výzvy pro Prioritní osu 4 v rámci, kterých je možné podávat žádosti na ...