Home
    
Aktuality
/

Zářijová Priorita představuje nové dotace a úspěšné projekty

<
>
Zářijová Priorita představuje nové dotace a úspěšné projekty
14 / 09 / 2020

Potřebuje vaše obec vodovod nebo kanalizaci? Další peníze na vodohospodářskou infrastrukturu budou k dispozici v novém programovém období Operačního programu Životní prostředí. Již nyní můžete ale využít dotace na přípravu projektové dokumentace, aby následná žádost mohla jít rychle a jako na drátkách.

V Prioritě píšeme i o dotacích, které už jsou rozděleny. Peníze se proměňují v opravené veřejné budovy, v kilometry nových kanalizací, v nádrže na dešťovou vodu a v mnoho dalších již hotových projektů. Ze stovek realizací se nám jich do časopisu vejde pouze několik. Trochu podrobněji se tentokrát podíváme na ty, které se vyrovnávají se změnou klimatu. V rubrice Úspěšný projekt navštívíme Holešov, kde vznikla zbrusu nová hasičská stanice, jak jinak než v pasivním standardu.

Mnohé prospěšné projekty díky dotacím určitě ještě vzniknou. Připraveny jsou peníze na výměnu veřejného osvětlení obcí v chráněných krajinných oblastech, z Norských fondů je možné čerpat peníze na záchranu ohrožených druhů a biotopů.

Poznáváte rádi krásy českého podzemí? V reportáži vás vezmeme do Javoříčských jeskynní, které mají nový návštěvnický vstup. A kdo by už chtěl přemýšlet o dárku na Vánoce, může si přečíst zprávu recyklované módě či o umělých diamantech.

Obce a kraje mají šanci zvýšit bezpečnost svých obyvatel před extrémy počasí. Nové dotace z Operační...
Sítě BiodivERsA a Water JPI otevírají mezinárodní výzvu BiodivRestore Call 2020, jejímž cílem je pod...
Nestátní neziskové organizace mohou získat až 250 000 korun z Programu na podporu projektů NNO na ne...
Dalších 30 milionů korun na snížení světelného znečištění v chráněných krajinných oblastech rozdělí ...
Připravené investice se mohou spustit. Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci 2,7 miliard...
Desítky tisíc domácností se budou moci brzy připojit na centrální kanalizaci, čistírnu odpadních vod...